بهترین کارکنان ، پرستاران و متخصصان برای درمان اثربخش

تهران فرمانیه
خیابان مهدی زاده پلاک 9

02122697906 – 8
02122698407

ساعات کاری
شنبه - جمعه: 23.59 - 00:00

خدمات پرستار سالمند پارسیان آوید

برای دریافت خدمات پرستار سالمند در منزل تنها با یک تماس می توانید درخواست خود را ثبت نمائید تا پارسیان آوید یاور و همراه شما عزیزان باشد.

 

درخواست پرستار

پرستار سالمند

پرستار سالمند

ویژگی های پرستار سالمند

داشتن صبر و حوصله

سالمندان بنا به طبیعت سنشان امکان دارد که با صدایی آهسته صحبت کنند و کارهایشان را نسبت به افراد عادی کندتر انجام بدهند که بنا به این دلایل داشتن صبر حوصله مهمترین ویژگی پرستار سالمند خواهد بود.

 

آشنا با بیماری های مختلف

در رده سنی سالمندان امکان دارد که بیماری های رایج در این سنین سالمندان را درگیر کنند و آنان را رنج بدهد که پرستار سالمند باید این بیماری ها را بشناسد و بداند که چه زمانی چه عکس العملی نشان بدهد.

 

مهربانی و رحم با سالمند

دلایل زیادی دارد که سالمندان در این دوره به تنهایی زندگی کنند پس نیاز آنها به پرستار سالمند چندین برابر خواهد بود. از این رو مهربانی کردن به سالمند می تواند تاثیر زیادی در روحیه آنها داشته باشد.

 

مشاوره رایگان

02122697906 – 8
02122698407

درخواست پرستار

درباره پرستار سالمند

پرستار بیمار کیست؟

پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستار سالمند

حس استقلال در سالمندان همیشه بوده و این حس را نیز دوست دارند که در این دوران بیشتر احساس کنند پس از این رو دوست دارند که این دوران از زندگی خود را در خانه خود سپری کنند مانند اکثر سالمندان دیگر که در منزل هستند.

با پیشرفت های به وجود آمده در سیستم های هشدار پزشکی نگهداری سالمند در منزل را از نظر امنیت ضمانت می کنند.

وظیفه های پرستاران سالمند از قبیل مراقبت های شخصی فرد و یا مراقبت های بهداشتی ای می باشد که در منزل ارائه می گردد. این روند به نحوی برنامه ریزی و طراحی شده که از منتقل شدن سالمند به خانه و مرکز های نگهداری و مراقبتی سالمندان جلوگیری می کند و یا خیلی به تاخیر می اندازد، همچنین هزینه های پرداختی برای این مراکز می تواند برای خانواده سالمند بسیار اضطراب آور باشد.

ولی بعضی از فعالیت های روزمره سالمندان مثل: پوشیدن لباس ها، حمام کردن، رانندگی کردن و یا خرید مواد غذایی برای برخی از سالمندان  دشوار  می باشد.

پرستار سالمند در خانه سالمند را در تمامی این موارد و موارد غیر پزشکی و یا پزشکی همراهی می کند، پس در این حالت شما خانه و استقلال خود را حفظ خواهید کرد.

این جمله را همیشه شنیده ایم که هیچ جا مانند خونه آدم نمیشه؛ به همین علت می باشد که در صورت نیاز ما مراقبت های داخل منزل را همراه با پشتیبانی پزشکی برای شما عزیزان ارائه می دهیم تا از آسایش خود در منزلتان لذت لازم و کافی را ببرید و تشکر لازم را از شما عزیزان می کنیم که مرکز ما را برای ارائه این خدمات انتخاب نموده اید.

برنامه های خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل به خانواده ها این آزادی را می دهد تا سلامت نسبی خود را در کنار خانواده و دوستان و در اطراف مناظر و صداهای مختلف داشته باشند.

پرستاران مختلفی با مجوز های قانونی در مرکز ثبت نام شده اند که با انواع سلیقه ها و شخصیت ها مطابقت داشته باشند تا در زمان انتخاب برای شما بهترین را اعزام نمائیم.

پرستار اعزامی و مرکز شگفت انگیز پارسیان آوید با مراقبت شبانه روزی و پشتیبانی همراه شما می باشد و به شما و سالمندتان در داشتن سلامتی عالی کمک خواهد کرد و به شما این اطمینان را می دهند که به راحتی در اطراف خود بدون استرس و اضطراب  باشید.

سالمندان به چه دلیلی مراقبت در منزل را می پسندند و انتظارات شان چه می باشد؟

در آمارهای مختلف از تحقیقات و نظرسنجی های موجود از سالمندان به این نتیجه رسیدند که 90% از سالمندان دو.ست دارند که در این سنین در منازل خود باشند به این دلیل که در آن راحت هستند و علت آن آشنایی با محیط و اشخاص محیط خانه می باشد.

این در صورتی است که اگر به یک خانه سالمند برده شوند مجبور هستند با یک غریبه هم اتاق شوند و. پذیرش این مسائل در این سنین دشوار می باشد.

مراقبت در منزل این استقلال را برای شما فراهم می کند به دلیل اینکه استقلال در خانه برای سالمندان این فایده را دارد که آرامش روانی آنها را افزایش می دهد و اگر این اتفاق نیفتد اثرات پیری در آنها بیشتر خواهد شد.

برای نمونه: اگر جراحی سنگینی مانند تعویض مفصل ران را انجام داده باشید به جای مراقبت در بیمارستان و یا خانه سالمندان به منزل رفته و پرستار متخصص سالمند برای مراقبت در منزل برای شما اعزام شده و تمامی مراحل پزشکی تان را در رختخواب خود از جمله فیزیوتراپی را برای بهبود هرچه سریعتر شما در منزل انجام خواهند داد و تا زمانی که شما این نیاز را داشته باشید در محیط اطراف شما باقی خواهند ماند.

این مراقبت ها در منزل از سالمندانی که این خدمات را دریافت می کنند باعث شده تا در تحقیقاتی که در این مورد صورت گرفته 25% کمتر نسبت به سالمندانی که این خدمات را ندارند به پزشک معرفی نمایند.

 سالمندانی که دچار بیماری های زوال عقلی و یا آلزایمر هستند 50% کمتر مراجعه به پزشک و حمل و نقل انجام می دهند.

در صورت استفاده از خدمات ارائه مراقبت در منزل خدمات بیشتری را نسبت به بیمارستان دریافت خواهید نمود به دلیل اینکه پرستار اختصاصی برای شما خواهد بود و تمامی امور شما را انجام خواهد داد.

پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستاران سالمند می توانند در دو نقش باشند که یکی به عنوان مراقب یا نگهدار نامیده می شود که سالمند را در امور ساده روزمره و هم صحبت شدن با سالمند و همراهی سالمند را برعهده دارند و دیگری به عنوان پرستار تخصصی (RN)   و یا A LPN (پروانه پرستاری) که مراقبت های پرستاری در خانه و درمان در خانه که می تواند برای مثال شامل، زخم بستر، مشکلات تنفسی، تراکئوتومی، دیابت و مراقبت کولوستومی، و همچنین تزریق، تجویز دارو و … باشد را ارائه دهند، به دلیل اینکه امکان دارد سالمند نیاز به رسیدگی درمانی علاوه بر موارد گفته شده باشد که این موارد به تخصص نیاز دارد و با مراقبان ساده متفاوت می باشد.

پرستاران سالمند در منزل نسبت به مراقبت و نگهداری از سالمندان در بیمارستان خدمات بیشتری را به آنها در منزل ارائه می دهند و علت آن است که پرستار فقط به یک شخص در منزل رسیدگی می کند و خدمات را شخصی ارائه می دهد.

القابی که بیشترین استفاده را در بین مردم دارد به شرح زیر می باشد:

 • پرستار سالمند در منزل یا خانه
 • مراقب سالمند در منزل یا خانه
 • دستیار مراقبت های بهداشتی در منزل یا خانه
 • نگهدار سالمند در منزل یا خانه

این نوع شیوه نگهداری سالمند در منزل بسیار مقرون به صرفه تر از برون سپاری سالمند می باشد.

مزیت هایی در این نوع مراقبت وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در مقایسه با بهبودی مجدد سالمند در منزل بجای بیمارستان و مراکز نگهداری حضوری سالمند،
 • زمانی که سالمند در منزل بستری می باشد خطرات کمتری برای سالمند اتفاق می افتد و بستری مجدد را کاهش می دهد و زندگی طولانیتری یرای او بوجود می آید.

همچنین مزیت هایی در این نوع مراقبت نسبت به خانه سالمندان وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • احساس راحتی بیشتر در سالمند
 • بالا رفتن کیفیت زندگی در سالمند
 • مراجعه و ویزیت کمتر پزشکی

از جمله خدماتی که پرستاران سالمند مراکز برای آنها ارائه می دهند می توان موارد زیر را ذکر کرد:

 • آموزش دادن به بیمار و خانواده انها در رابطه با بیماری و …
 • ارائه دادن روش های درمانی جسمانی و شناختی و روانی به سالمند
 • همراه بودن سالمند در هر موقعیت
 • آماده سازی غذا و نظافت خانه و سالمند
 • تامین نقل و انتقالات سالمند
 • مدیریت IV و کاتترها
 • کنترل کردن فشار خون و ضربان قلب به طور مرتب
 • کنترل زخم های ناشی از جراحی و یا آسیب

این را نیز بدانید که مراکز معتبر بهترین برنامه ریزی های اوقات فراغت را برای سالمندتان ارائه خواهند داد.

امکان دارد که این برنامه شامل نقاشی کردن، بازی با کلمات، بازی های فکری، پیاده روی در صورت اینکه سالمند بتواند همراهی کندف حضور در اجتماع و مراسمات مذهبی و غیر مذهبی باشد.

نگهداران سالمند چه وظایف و مسئولیت هایی دارند؟

بودن پرستار سالمند به این منظور می باشد که آنها دیگر توانایی مورد نیاز برای برخی کارهایشان را ندارند و کسی از اعضای خانواده نیز زمان رسیدگی به آنها را ندارد و سالمند برای حفظ ایمنی خود و انجام امورش به پرستار و یا مراقب نیاز خواهد داشت.

از این رو پرستار آنها باید آرامش را برایشان فراهم سازد و برای بهبود زندگی سالمند تمام تلاش خود را بکند و این امر تنها با ارائه خدماتی حرفه ای امکان پذیر می باشد که مرکز ما این خدمات را برای شما ارائه می دهد تا رضایت شما عزیزان را بدست بیاورد.

پرستار سالمند

پرستار سالمند

خدماتی که از سوی پرستار می تواند ارائه داده شود:

 • همراهی همزمان در زمان راه رفتن و کمک به سالمند برای جلوگیری از سقوط
 • رسیدگی به نظافت سالمند بعد از هر خوردن و آشامیدنی
 • ایمن سازی منزل سالمند به منظوری ایمنی خود سالمند و جلوگیری از آسیب های احتمالی
 • پیگیری امور بیمه درمانی سالمند به منظور به روز بودن بیمه و حفظ آن
 • هم صحبتی سالمند در مواردی که دوست دارد با شخصی هم صحبت شود
 • گزارش کردن هر تغییراتی در روند رفتاری و یا شرایط پزشکی و جسمی سالمند
 • در زمان های اضطراری صحیح ترین واکنش ها را با توجه به تجربیات و کمک های اولیه انجام دهد
 • مساعدت سالمند در تمامی اموری که برایش مشکل می باشد مانند حمام کردن، توالت و اجابت مزاج و کلا بهداشت سالمند.
 • حمایت از خانواده در صورت کمک در برخی امور مانند: اتو کردن، نظافت منزل، تهیه غذا و …
 • رسیدگی به دوره فیزیوتراپی و معاینات سالمند و همراه بودن در تمامی مراحل درمان
 • آماده سازی تغذیه سالمند با توجه به دستوراتی که توسط پزشک تغذیه و یا پزشک درمانی سالمند داده شده و یا طبق دستور خانواده
 • مرتب سازی ظاهر و آماده کردن سالمند برای حضور او در دوره همی های خانواده یا دوستان، سینماه، طبیعت گردی و …
 • رسیدگی مدام و ضروری دانستن برنامه دارویی سالمند و طبق دستور عمل کردن دستورات پزشک برای امور دارویی
 • شرکت کردن در امور ورزشی با تشویق پرستار برای بهبود جسمی و روحی

عیوب و مزیت های نگهدار (مراقب) سالمند در منزل

 رسیدگی به فردی که از جانمان برایمان عزیز تر است، با بالارفتن سن او مشکلاتش نیز بزرگتر می شود و برای هر دو طرف این امر را با مشکل روبرو می کند.

به خصوص در زمان هایی که سالمند تان دیگر قادر به انجام امور و حفاظت از خود را به دلیل کاهش توانایی و قدرت بدنی نمی باشد.

بالارفتن سن و دوران پیری ترسی را برای همه به وجود می آورد که طبیعی می باشد. پس از این رو پیدا کردن بهترین پرستار را مهم می دانیم.

اما به نتیجه رسیدن برای صحیح ترین روش و الگو ها برای نگهداری از سالمند در خانه به چه شکلی می باشد بسیار دشوار می باشد.

رایج ترین نگهداری از سالمند که بتوان به طور ایمن و در هر زمان از وضعیت سالمند آگاه باشیم مراقبت از او در منزل می باشد. پس نیاز به استخدام فردی مناسب برای آنهاست.

نگهداری از سالمندان در خانه خودشان و یا اعضای خانوادشان مزیت ها و نکته های مثبت زیادی دارد که سبب می شود تا در منزل بماند.

آنها دوست دارند تا در مکانی که به آنها آرامش خاطر می دهد و مورد پسند آنهاست بمانند.

برای بیشتر خانواده ها مناسب ترین روش نگهداری از سالمند روش سنتی آن در خانه است.

مهمترین مهارت در مراقبت از سالمند؛ مهارت ارتباطی

رفتارها در دوران پیری بسیار شبیه به دوران کودکی می شود و سالمندان مانند کودکان رفتار می کنند .

این حرفه به صبر و شکیبایی زیادی نیاز دارد پس پرستاران باید در این مورد خود را تقویت نمایند تا در برابر هر نوع رفتاری از سوی سالمند آماده باشند و مدیریت امور و جو روانی را بتوانند انجام بدهند، علاوه بر این باید دوره کمک های اولیه را نیز گذرانده باشند تا در موقعیت های اضطراری بتوانند کنترل امور را در دست داشته باشند.

از مهمترین مهارت ها در هر شغلی برقراری ارتباط با مخاطب است که در این حرفه نیز بیشترین قسمت کار را درگیر خود می کند زیرا اگر این مهارت نباشد هر دو طرف آرامش را از دست خواهند داد.

ایده آل ترین پرستاران آنهایی هستند که از این مهارت استفاده کنند و ارتباط خوبی را با سالمند و یا … برقرار کنند.

این مهارت به پرستاران کمک می کند تا به سخنان سالمندان گوش فرا دهند و با آنها همدردی نمایند.

درک کردن سالمند نیز از موارد اصلی در نگهداری از آنها می باشد چون که باعث کاهش مشکلات روحی و روانی آنها

می کاهد.

محیط خانه سالمند به چه نحوی باید باشد؟     

محیط خانه سالمند باید به گونه ای باشد که هیچ خطری برای آسیب رسانی به سالمند نباشد و باید بر حسب اصول و قاعده ای ایمن سازی شود و این محیط می تواند منزل سالمند و یا خانه سالمندان و یا مراکز نگهداری از سالمند باشد.

پس قبل از استخدام پرستار سالمند حتما ابتدا ایمن سازی منزل سالمند را انجام دهید تا در حضور پرستار مشکلات احتمالی رخ ندهد.

 

 

سوالات متداول

آیا شما پرستار سالمند خانم برای سالمند مرد می فرستید؟

بله . مرکز ما هم می تواند برای شما پرستار سالمند خانم اعزام کند و هم مراقب آقا

حقوق پرستار سالمند چقدر است ؟

حقوق پرستار سالمند بستگی به انتظارات شما از مراقب دارد و بسته به وضعیت سالمند شما که آیا سالمند شما بیمار است یا سالم ، ساعت هایی که پرستار سالمند باید حضور داشته باشد و این که مراقب روزانه می خواهید یا به صورت شبانه روزی. جهت اطلاع دقیق میتوانید با شماره 22697906 تماس حاصل فرمائید، کارشناسان سالمند، شما را در این زمینه راهنمایی و مشاوره می کنند.

سالمند ما سنگین وزن است آیا شما مراقبی دارید که بتواند پوزیشن های سالمند را تغییر دهد؟

بله . خیلی از سالمندان که دارای وزن سنگین هستند باید توسط پرستارانی که با این دسته از سالمندان کار کرده اند کار کرده باشند و توانایی جسمی این پرستاران باید بالا باشد .

آیا پرستاران سالمند شما سوند زدن بلد هستند؟

بله. پرستار سالمند ما بهیار و کمک بهیار هستند و دوره های بهیاری را گزرانده اند و با کارت بهیار بودن در مرکز ما پذیرفته شده اند.

پرستار سالمند شما در چه زمینه ای تحصیلات دارد؟

مرکز ما پرستار سالمند خود را از دیپلم به بالا استخدام می کند. البته دیپلمه هایی که کارت بهیاری یا کمک بهیاری داشته باشند. و پرستاران با رشته مرتبط با پرستاری هم داریم که بسته به نیاز شما برای شما ، پرستار اعزام می شود یا مراقب.

شما پرستاران را چگونه و با چه مدرکی استخدام می کنید؟

برای استخدام شدن در پارسیان آوید باید یک سری مراحل توسط پرستار طی شود این که شرایط ما برای استخدام کردن نیرو این هست که اول باید اصل کارت ملی و اصل شناسنامه به همراه سفته به مرکز تحویل داده شود و دوم این که آنها باید گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد را دارا باشند . در این صورت است که کارشناسان ما این افراد را می پذیرند و برای آنها تشکیل فایل می دهند.

آیا شما برای سالمندی که در بیمارستان هست پرستار اعزام می کنید؟

بله . امکان اعزام پرستار سالمند در این مورد نیز محیا است.

خدمات پرستاری پارسیان آوید

جهت سفارش خدمات پرستار سالمند خود فقط کافیست با ما تماس حاصل فرمایید پارسیان آوید همراه همیشگی شما.

021-22697906-8

درخواست پرستار

 
 

 

 

(17) دیدگاه

 1. طالبی
  نوامبر 2, 2020

  مادرم دچار فراموشی شدید می باشد و صبور بودن پرستار از اولویت بالایی برایم برخوردار است، آیا فرد با این مشخصه برای اعزام دارید؟

  پاسخ
 2. ژوئن 21, 2020

  پرستار از لحاظ ایمن سازی منزل برای سالمند می تواند کمکی بکند ؟

  پاسخ
 3. ژوئن 16, 2020

  درود
  پرستار از لحاظ تغذیه ای می تواند برنامه ای برای سالمند داشته باشد؟

  پاسخ
 4. ژوئن 14, 2020

  آیا پرستاران سالمند شما سوند زدن بلد هستند؟

  پاسخ
 5. ژوئن 13, 2020

  سالمند دچار پوکی استخوان می باشد و سنگین وزن هستند پرستاری که بتواند از عهده جابجایی ایشان بر بیاید و تماما حواسش به او باشد اعزام دارید؟

  پاسخ
 6. ژوئن 10, 2020

  برای سالمند پارکینسون پرستار با تجربه اعزام دارید؟

  پاسخ
 7. ژوئن 8, 2020

  پدربزرگم آلزایمر دارد و زمان رسیدگی به او را نداریم برای مراقبت و رسیدگی به او نیاز به پرستار داریم، چگونه باید اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • شما می توانید از طریق شماره های داده شده با کارشناسان در ارتباط باشید تا راهنمائیهای لازمه را دریافت نمائید.
   22672238 و 22698397 و ساعات 5 عصر الی 10 شب و یا پنج شنبه و جمعه با شماره ی 09300350026 تماس حاصل بفرمایند.
   تا کارشناسان اطلاعات و راهنمائی های لازم را داشته باشند. با توجه به مسئله ویروس جدید، لطفا فقط با شماره موبایل 09300350026 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 8. ژوئن 7, 2020

  درود
  مادر سالمندم پوشکی می باشد پرستاری که بتواند امور منزل و درمانی اش را انجام بدهد اعزام دارید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.